Papers, Prison and Probation Reform

Будівництво нових сучасних в’язниць в Україні: міф чи реальність?

liniya.png.pagespeed.ce.OyVcEI8YARУ лютому 2016 року Міністерство юстиції України заявило, що Уряд будуватиме нові слідчі ізолятори замість старих установ.

Міністерство юстиції України представило таку ідею навіть як окремий напрям нової української пенітенціарної політики.

Було оголошено, що Уряд створюватиме нові слідчі ізолятори з використанням механізму державно-приватного партнерства.

Іншими словами, Міністерство юстиції України вирішило йти шляхом будівництва нових установ замість альтернативи модернізації старих в’язниць.

На жаль, як ми вже зазначали раніше, офіційна презентація Міністерства юстиції України не містить конкретного механізму державно-приватного партнерства.

База даних щодо потенційних інвесторів мала бути представлена Міністерством юстиції ще у березні – квітні 2016 року. Проте, на жаль, на 19.07.2016 року Міністерство юстиції повідомило, що воно лише тільки почало контактувати з представниками потенційних інвесторів.

Тому є потреба провести аналіз такого напрямку оголошеної в’язничної політики. Цей аналіз буде дуже коротким, беручи до уваги тільки один критерій – ціна нових тюремних проектів.

За деякою фрагментарною інформацією, представленою Міністерством юстиції України, ціна нового слідчого ізолятору у смт. Коцюбинське, який має бути збудоване за сучасними європейськими стандартами, складатиме майже 14 мільйонів доларів США. Важливо наголосити, що цей новий слідчий ізолятор за планами розрахований більш ніж на 2300 ув’язнених (до речі проект нового слідчого ізолятору у Чернівцях була оцінений у 6 мільйонів доларів).

Отже, для цілей цієї статті беремо 14 мільйонів доларів США в якості відправного пункту нашого короткого аналізу цього напрямку реформи пенітенціарної системи, ініційованої Міністерством юстиції.  Для потреб цього аналізу пропонується огляд вартості проектів в’язниць в деяких країнах світу.

liniya.png.pagespeed.ce.OyVcEI8YAR

 

 

 

США

У США нова в’язниця коштує в середньому від 98 до 162 мільйонів доларів (залежно від рівня безпеки, кількості місць та інших чинників). Ми повинні особливо відзначити, що така ціна стосується установ, призначених для утримання від 900 до 1200 ув’язнених.

Нижче можна побачити проектні ціни на нові заплановані об’єкти або модернізацію старих корпусів цих в’язниць у штаті Каліфорнія:

– California Medical Facility (Chino): 45 місць для психічно хворих ув’язнених жінок, 33.7 мільйонів доларів;

– California Health Care Facility (Stockton): 1722 місць, 906 мільйонів доларів;

– California Men’s Colony (San Luis Obispo): 50 місць для психічно хворих ув’язнених, 35.7 мільйонів доларів;

– California Medical Facility (Vacaville): додаткові приміщення для ув’язнених з вадами психічного здоров’я, 24.2 мільйонів доларів;

– DeWitt-Nelson YCF Conversion (Stockton): оновлення 1133 місць, 188 мільйонів доларів;

Estrella (Paso Robles): модернізація 1000 місць, 110 мільйонів доларів;

– California State Prison (Sacramento): додаткові лікувальні та інші приміщення для 192 ув’язнених, 12.7 мільйонів доларів;

– Lancaster State Prison (Lancaster): лікувальні та інші приміщення для 150 ув’язнених з вадами психічного здоров’я, 11.49 мільйонів доларів;

– Central California Women’s Facility (Chowchilla): лікувальні та інші приміщення для жінок з вадами психічного здоров’я, 17.7 мільйонів доларів;

– Corcoran State Prison (Corcoran, Kings County): лікувальні та інші приміщення для ув’язнених з вадами психічного здоров’я, 16.5 мільйонів доларів;

– Salinas Valley State Prison (Soledad): лікувальні та інші приміщення для ув’язнених з вадами психічного здоров’я, 25.3 мільйонів доларів;

– Northern California Re-entry Facility (Stockton): центр для підготовки ув’язнених для звільнення на 500 місць, 116.8 мільйонів доларів;

Проект в’язниці штату Юта передбачає 578 мільйонів доларів, щоб відновити старі приміщення, замінити старі будівлі, а також створити нові приміщення.

Нова в’язниця Phoenix (Пенсільванія) має бути призначена для розміщення 3872 ув’язнених. У 2013 році держава погодилася виділити для цих цілей 320 мільйонів доларів, проте потім суму збільшили до 350 мільйонів доларів.

Сенат штату Алабама схвалив план виділення 800 мільйонів доларів на будівництво чотирьох в’язниць у цьому штаті.

У штаті Північна Дакота, нові місця для зростаючого в’язничного населення будуть коштувати 485 мільйонів доларів до 2025 року.

Нова в’язниця в графстві Northumberland (Пенсільванія), яка розрахована на 300 дорослих ув’язнених, буде коштувати 41 мільйон доларів.

У графстві Letcher (Кентуккі), Бюро в’язниць планує використовувати 444 мільйони доларів, щоб побудувати в’язницю на ділянці площею 700 акрів.

Administrative United States Thomson Penitentiary (раніше – Thomson Correctional Center) є в’язницею максимального рівня безпеки (Іллінойс). У 2012 році було оголошено, що Федеральне бюро в’язниць здійснить викуп Thomson Correctional Center з-під юрисдикції штату за 165 мільйонів доларів. Будівництво нової в’язниці потребувало б багато років та суму приблизно у 400 мільйонів доларів.

Ціна для реконструкції в’язниці Mitchellville (Айова) досяг 122 мільйони доларів.

liniya.png.pagespeed.ce.OyVcEI8YAR

Канада

Федеральний уряд Канади витратив 700 мільйонів доларів, щоб створити 2700 нових місць в більш ніж 30 вже існуючих в’язницях.

Канадський досвід показує приклад будівництва нової в’язниці на 1000 ув’язнених, де ціна може досягти майже 500 мільйонів доларів.

liniya.png.pagespeed.ce.OyVcEI8YAR

Австралія

Масивна нова в’язниця має бути побудована на південному заході Сіднея. Вартість проекту становить понад 400 мільйонів доларів.

Ще одна нова в’язниця середнього рівня безпеки людей будується на Ravenhall (на заході Мельбурна), щоб вмістити 1300 ув’язнених. Будівництво почалося у лютому 2015 року та, як очікується, буде завершене в кінці 2017 року. Пропозиція у 2,529 мільярдів доларів включає в себе проектування та витрати на будівництво, експлуатаційні витрати, витрати на обслуговування і управління об’єктами упродовж 25 років.

liniya.png.pagespeed.ce.OyVcEI8YAR

Туреччина

У 2013 році понад 97,5 мільйонів турецьких лір було витрачено на модернізацію старих тюрем.

liniya.png.pagespeed.ce.OyVcEI8YAR

Велика Британія

Будівництво нової super-prison на 2 тис. ув’язнених в Wrexham (Північний Уельс), відкриття якої заплановано на 2017 рік, може обійтися платниками податків у 250 млн. фунтів стерлінгів. Ця в’язниця покликана замінити декілька інших в’язниць, які підлягають закриттю. Британські економісти підрахували, що, не зважаючи на велику вартість проекту, на майбутнє нова в’язниця буде заощаджувати понад 20 млн. фунтів на рік та надавати кращі реабілітаційні послуги. Вже сьогодні визначені виконавці окремих напрямків робіт. На жаль, подібних розрахунків Міністерство юстиції не надає, проголошуючи побудову нової в’язниці.

_69645250_prison1

Великобританія також планує витратити 25 мільйонів фунтів на будівництво в’язниці на Ямайці, так що іноземні злочинці в Великобританії можуть бути відправлені додому, щоб відбувати покарання на островах Карибського моря. Понад 600 громадян Ямайки утримуються у британських в’язницях, але не можуть бути депортовані через погані умови утримання у в’язницях Ямайки.

liniya.png.pagespeed.ce.OyVcEI8YAR

Республіка Ірландія

Нова в’язниця для 275 місць в місті Корк буде коштувати майже 45 мільйонів євро.

Ціни на будівництво окремих нових в’язниць і модернізацію старих установ, які були здійснені на початку тисячоліття, представлені в таблиці нижче:

 

liniya.png.pagespeed.ce.OyVcEI8YAR

ВИСНОВКИ

Безумовно, будівництво нових слідчих ізоляторів є необхідністю для української пенітенціарної системи. Вимагаються невідкладні заходи для здійснення цієї мети.

Проте, відповідно до Закону «Про державний бюджет», в 2016 році українська пенітенціарна система повинна була отримати 3,5 млрд. грн., що означає приблизно 141 млн. доларів США.

Нагадаємо, що в середньому сучасна в’язниця в США, Австралії та Європі, яка був призначена для утримання не більше 1200 ув’язнених, може досягати 150 мільйонів доларів і вище.

Можна припустити, що великий слідчий ізолятор, який буде розрахований більш ніж на 2000 в’язнів, може коштувати понад 300 мільйонів доларів.

Висновки є більш ніж очевидними.

Якщо Міністерство юстиції будує новий слідчий ізолятор, воно має витратити два річних в’язничних бюджети лише на будівництво однієї установи.

Тому Міністерство юстиції України має відповісти, чи може Україна дозволити такі інвестиції.

А як щодо інших альтернатив?

One Comments

Залишити відповідь