Browse Category by Інше
Інше

Відкритий лист Бізнес-омбудсмену

Рівно два роки тому за наслідками констатації факту абсолютної дисфункціональності правоохоронних органів у сфері боротьби із рейдерством та корупцією я звернуся до Бізнес-омбудсмена із заявою про численні рейдерські атаки та подальше захоплення майна моїх клієнтів – ТОВ «Злагода», Стойкової Л.К. та Слободенюка С.А., які тривалий час потерпали від корупції та рейдерства.

Continue Reading
Інше

Не(?)легітимна практика катувань: тонка червона лінія

Дуже сумний, але показовий приклад, наскільки справа боротьби з катувань на нелюдським поводженням – це аж ніяк не спрощений підхід у вигляді формальних заборон певних дій, які вважаються катуванням та нелюдським поводженням за визначенням. Іноді навіть демократичні країні не застраховані від схвалення окремих рішень та дій органів влади, які з огляду на Конвенцію про захист прав людини однозначно є катуванням.

Continue Reading
Інше

Європейські правила пробації : переклад, тлумачення та допоміжні матеріали

Шановні друзі та колеги!

У 2013 році за підтримки Ради Європи було опубліковано перший в Україні переклад та коментар до Європейських правил пробації. Через численні питання від практичних працівників пробації маю приємну нагоду поділитися відповідним файлом.

Continue Reading
Human Rights, Papers, Penitentiary Inspections, Prison and Probation Reform, Інше

Замість прокурорського нагляду ще один правоохоронний монстр?

Відповідно до статті 2 чинного Закону України «Про прокуратуру» («Функції прокуратури»), на прокуратуру покладається функція нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян (так званий «пенітенціарний нагляд»).

Continue Reading
Інше

Пенітенціарна політика як складова соціального контролю

Десять років тому я завершив підготовку монографії «Пенітенціарна система України: історичний розвиток, сучасні проблеми та перспективи реформування», яка згодом була видана за сприяння Державної пенітенціарної служби України, за що я висловлюю глибоку вдячність керівництву та працівникам цієї служби.

Continue Reading
Інше

Sex offenders у політиці соціального контроля: до питання про ре-актуалізацію концепції небезпечного стану особи

Актуальність цього дослідження обумовлена тим, що у новій системі координат суспільства Постмодерну більш ніж суттєво, занадто та явно розширюється (здебільшого у штучний спосіб) коло девіантів за рахунок збільшення потенційних (іноді навіть просто задекларованих) проявів злочинної поведінки, де ключовими категоріями захисту суспільства стають не «злочин» та «справедливе покарання».

Continue Reading
Інше

Тюрми на продаж: куди підуть вилучені гроші та як це вплине на безпеку суспільства?

Дякую Українське радіо та Oleksandr Piddubnyy за запрошення.

Звичайно, що за 15 хвилин важко провести повну дискусію, проте основні моменти було окреслено.
Наскільки я зрозумів Міністра, продаж пенітенціарних установ відбуватиметься за відсутності будь-яких економічних розрахунків та прогнозів, проте за 8 років в Україні буде збудовано новий слідчий ізолятор виключно на гроші, виручені від продажу законсервованих установ.
Водночас, на жаль, Міністру, як зрозумів, нічого не відомо про величезну чергу «іноземних інвесторів», які свого часу за каденції Павла Петренка та Наталії Севастьянової вишукувалися біля офісу МЮ, щоб взяти участь в інвестиційних проектах із побудови нового слідчого ізолятору саме на місці Ірпінського виправного центру, який чинний Міністр першим виставив на продаж.

Continue Reading
Інше

Чому розпродаж пенітенціарних установ – це злочин (кримінологічний етюд)

04.08.2020 у засобах масової інформації з’явилося повідомлення Міністерства юстиції України про «масовий розпродаж пенітенціарних установ», що подано суспільству як найбільше досягнення Міністерства юстиції України при формуванні та реалізації пенітенціарної політики України.

Continue Reading
Інше

Рейдерство в Морській адміністрації та Міністерстві інфраструктури України

13.10.2017 внаслідок використання підроблених документів судно Слободенюка С.А. (пором ВИЛ-0224-К) перереєстроване на Чебана П.Г. під назвою «Кислицький».

Судно Слободенюка С.А. (пором ВИЛ-0224-К), перереєстроване на Чебана П.Г. під назвою «Кислицький», станом на цей моментвільно використовується безпосередньо на ділянці Державного кордону України, що надає можливість безконтрольно використовувати захоплене судно (пором ВИЛ-0224-К) для вчинення нових злочинів та адміністративних правопорушень.

У свою чергу, сам факт перебування судна без документів та з окремими підробленими документами підриває основи національної безпеки України та свідчить про вкрай незадовільний стан охорони Державного кордону України, абсолютну бездіяльність уповноважених державних органів, на які покладено завдання охорони Державного кордону України та боротьби з тероризмом (у тому числі на Державному кордоні України).

Див. також – https://www.yagunov.in.ua/?p=1282

Інше

Лист Міністру юстиції України щодо оцінювання пенітенціарної системи України

Шановний пане Міністре!

Більш ніж тривалий час Ви були особою, від якої безпосередньо залежало реформування пенітенціарної системи України відповідно до стандартів ООН та Ради Європи.

Continue Reading