Browse Category by Інше
Netherlands, Netherlands, Інше

Періодичний візит ЄКЗК до Нідерландів (2016)

29 липня 2021 року ЄКЗК оголосив, що у 2022 році серед країн, до яких Комітет планує здійснити періодичні візити, будуть Нідерланди. Минулого разу ЄКЗК здійснював свій періодичний візит до Нідерландів у період 2 – 13 травня 2016 року. 19 лютого 2017 року, відповідно, Комітет опублікував звіт за результатами згаданого вище періодичного візиту до місць несвободи Нідерландів. Це був шостий періодичний візит Комітету до цієї країни.

Continue Reading
Інше

Праця засуджених у виправних колоніях та загальнообов`язкове державне соціальне страхування (практика Верховного Суду)

У постанові Верховного Суду від 03.03.2020 зазначено:

  • засудженіі, які залучаються до праці за строковими договорами, є застрахованими особами,
  • засуджені є найманими працівниками з особливим статусом та обмеженими трудовими правами;
  • право на працю засуджених волі реалізується шляхом укладення строкового трудового договору;
  • засуджені підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню;
  • суми виплат, отримані засудженими, є базою нарахування єдиного соціального внеску;
  • виправна колонія виступає роботодавцем;
  • виправна колонія є роботодавцем засуджених та платником єдиного внеску;
  • єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника;
  • особливості фінансування позивача та організації його роботи не скасовує обов`язок позивача сплачувати податки та збори і подавати у повному обсязі звітність.
Continue Reading
ECHR Case Law, Italy, Italy, Trends in Prison Policy, Інше, Політика протидії тортурам

Чи має бути співпраця засудженого з владою показником ресоціалізації та обов’язковою умовою дострокового звільнення? (італійське антимафіозне законодавство у світлі рішень ЄСПЛ)

21.01.2020 ЄКЗК опублікував звіт за результатами спеціального візиту до Італії, де предметом Комітету уваги стали пенітенціарні установи для утримання «довирокових» та засуджених ув’язнених. У відповідному звіті за результатами спеціального візиту Комітет звернув увагу, inter alia, на рішення ЄСПЛ у справі «Marcello Viola v. Italy (№ 2)» щодо довічного ув’язнення відповідно до ст. 41-bis італійського Закону про пенітенціарну систему, в якому ЄСПЛ встановив, що італійська система виконання покарань зосереджена виключно на питанні співпраці засуджених до довічного позбавлення волі з органами юстиції, проте водночас поза увагою перебуває питання налагодження механізмів їх ресоціалізації.

Continue Reading
Інше

Відкритий лист Бізнес-омбудсмену

Рівно два роки тому за наслідками констатації факту абсолютної дисфункціональності правоохоронних органів у сфері боротьби із рейдерством та корупцією я звернуся до Бізнес-омбудсмена із заявою про численні рейдерські атаки та подальше захоплення майна моїх клієнтів – ТОВ «Злагода», Стойкової Л.К. та Слободенюка С.А., які тривалий час потерпали від корупції та рейдерства.

Continue Reading
Інше

Не(?)легітимна практика катувань: тонка червона лінія

Дуже сумний, але показовий приклад, наскільки справа боротьби з катувань на нелюдським поводженням – це аж ніяк не спрощений підхід у вигляді формальних заборон певних дій, які вважаються катуванням та нелюдським поводженням за визначенням. Іноді навіть демократичні країні не застраховані від схвалення окремих рішень та дій органів влади, які з огляду на Конвенцію про захист прав людини однозначно є катуванням.

Continue Reading
Інше

Європейські правила пробації : переклад, тлумачення та допоміжні матеріали

Шановні друзі та колеги!

У 2013 році за підтримки Ради Європи було опубліковано перший в Україні переклад та коментар до Європейських правил пробації. Через численні питання від практичних працівників пробації маю приємну нагоду поділитися відповідним файлом.

Continue Reading
Human Rights, Papers, Penitentiary Inspections, Prison and Probation Reform, Інше

Замість прокурорського нагляду ще один правоохоронний монстр?

Відповідно до статті 2 чинного Закону України «Про прокуратуру» («Функції прокуратури»), на прокуратуру покладається функція нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян (так званий «пенітенціарний нагляд»).

Continue Reading
Інше

Пенітенціарна політика як складова соціального контролю

Десять років тому я завершив підготовку монографії «Пенітенціарна система України: історичний розвиток, сучасні проблеми та перспективи реформування», яка згодом була видана за сприяння Державної пенітенціарної служби України, за що я висловлюю глибоку вдячність керівництву та працівникам цієї служби.

Continue Reading
Інше

Sex offenders у політиці соціального контроля: до питання про ре-актуалізацію концепції небезпечного стану особи

Актуальність цього дослідження обумовлена тим, що у новій системі координат суспільства Постмодерну більш ніж суттєво, занадто та явно розширюється (здебільшого у штучний спосіб) коло девіантів за рахунок збільшення потенційних (іноді навіть просто задекларованих) проявів злочинної поведінки, де ключовими категоріями захисту суспільства стають не «злочин» та «справедливе покарання».

Continue Reading