Комітет наголошує на зростаючій кількості осіб, які стверджували, що їх насильно видворили з території країни-члена Ради Європи на сухопутних або морських кордонах та без урахування їхніх особистих обставин, уразливості, потреб у захисті чи ризику жорстокого поводження при поверненні (так звані «виштовхування»)[1].
Continue ReadingЄвропейські країни повинні терміново змінити свою міграційну політику, яка загрожує біженцям та мігрантам, які перетинають Середземне море
«Європейські країни не в змозі захистити біженців та мігрантів, які намагаються потрапити до Європи через Середземне море. Відступи у захисті життя та прав біженців та мігрантів поглиблюються і спричиняють тисячі смертей щороку, яких можна уникнути», – заявила Dunja Mijatović, Комісар Ради Європи з прав людини, оприлюднюючи звіт під назвою «Заклик до допомоги правам людини. Збільшення розриву у захисті мігрантів у Середземномор’ї».
Continue ReadingВідображення складної політичної ситуації щодо хвилі міграції на Середземному морі у рішенні ЄСПЛ («Feilazoo v. Malta», application № 6865/19, judgment 11.03.2021)
У рішенні «Feilazoo v. Malta» ЄСПЛ вкотре підняв питання щодо міграції людей з Африки та Близького Сходу до Європи, обумовленій війнами та військовими конфліктами, де на порядку денному постало питання «вжиття заходів для подолання жахливого становища мігрантів, які намагаються перетнути центральну ділянку Середземного моря в пошуках безпеки в Європі, та подолати шокуючі умови, і нерідко після їх прийому в Європі».
Continue ReadingНеналежні умови утримання мігрантів на Мальті (доповідь ЄКЗК та практика ЄСПЛ)
У червні 2021 року стало остаточним рішення ЄСПЛ у справі «Feilazoo v. Malta» (application № 6865/19, judgment 11.03.2021), де на порядку денному було поставлене гостре питання щодо поводження з мігрантами на Мальті.
Continue ReadingСтандарти ЄКЗК та практика ЄСПЛ щодо захисту прав мігрантів
Нижче подаються витяги з видання 2021 року (Ягунов Д.В. Заборона катувань: практика ЄСПЛ та стандарти ЄКЗК. За ред. А. Костіна, зі вступ. cловами Й. Бронза, М. Гнатовського, А. Кориневича, А. Костіна, Г. Мамедова. – Одеса : Фенікс, 2021) зі стандартів ЄКЗК та практики ЄСПЛ щодо захисту прав мігрантів.
Continue ReadingНова спільна заява про стандарти ефективних засобів правового захисту на кордонах Європи для мігрантів, шукачів притулку та біженців
09.07.2021 Рада Європи та Агентство ЄС з фундаментальних прав (the EU Agency for Fundamental Rights) оприлюднили спільну заяву під назвою «Європейські стандарти щодо засобів правового захисту, механізмів подання скарг та ефективних розслідувань на кордонах».
Continue ReadingСучасне рабство та торгівля людьми: доповідь Інспекції системи кримінальної юстиції Північної Ірландії
У жовтні 2020 року Інспекція системи кримінальної юстиції Північної Ірландії (Criminal Justice Inspection of Northern Ireland) оприлюднило доповідь «Сучасне рабство та торгівля людьми» («Modern Slavery and Human Trafficking: an Inspection of How the Criminal Justice System Deals with Modern Slavery and Human Trafficking in Northern Ireland»).
Continue ReadingModern Slavery Act 2015 – крок вперед на шляху боротьби з рабством на торгівлею людьми
У 2015 році було прийнято Закон про сучасне рабство (Modern Slavery Act 2015), який призначено для боротьби з сучасним рабством у Великій Британії.
Continue ReadingДоповідь про роботу 14-го Конгресу ООН із запобігання злочинності та кримінального правосуддя. Кіото, 7 – 12 березень 2021 року (положення щодо перспектив пенітенціарної реформи)
У березні 2021 року у м. Кіото відбувся 14-й Конгрес ООН із запобіганні злочинності та кримінального судочинства.
На Конгресі, серед іншого, було ухвалено Кіотську декларацію «Активізація заходів із попередження злочинності, кримінального правосуддя і забезпечення верховенства права: назустріч здійсненню Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року».
Continue ReadingAlert 2021! Report on conflicts, human rights and peacebuilding
Alert 2021! Report on conflicts, human rights and peacebuilding – це щорічний звіт, що аналізує стан світу з точки зору конфліктів та побудови миру за трьома основними осями: збройні конфлікти, напруженість, стать та мир і безпека.
Деякі з найбільш актуальних висновків Доповіді наведено нижче:
Continue Reading