The 2022 military invasion to Ukraine became the event that significantly changed the European political landscape as well as impacted economic and cultural life in all European countries and the EU in general in context of perspectives of the EU – Ukraine relations.
Continue ReadingПриклад ефективного розслідування заяви про торгівлю людьми («J. and Others v. Austria», application no. 58216/12, judgment 17.01.2017)
Рішення у справі «J. and Others v. Austria» (application no. 58216/12, judgment 17.01.2017), можливо, не є настільки унікальною порівняно з іншими ріішеннями ЄСПЛ. Так, це рішення, було прогнозовано негативним для заявників вже з перших його сторінок. Проте цінність цього рішення полягає у тому, що воно демонструє позитивний приклад: як саме держава має дотримуватися зобов’язань за статтею 4 Конвенції.
Continue ReadingThe CPT report on prisons in Greece
ЄКЗК опублікував сьогодні звіт про свій спеціальний візит до Греції, який відбувся з 22 листопада по 1 грудня 2021 року, разом із відповіддю грецької влади.
Continue ReadingSex crimes in Ukraine: analysis of the first 7 months of 2022
Аналіз показників злочинності в Україні у 2022 році вимагає окремої уваги до статевих злочинів. Як у багатьох інших прикладах, відбулося значне зменшення кількості статевих злочинів, що можна пояснити багатьма факторами, як-от: наявність патрулів й блокпостів на дорогах та перехрестях, закриття розважальних закладів, ресторанів й дискотек, вимушена міграція населення, комендантська година тощо.
Continue Reading16.06.2022 ЄКЗК опублікував звіт про ad hoc візит до Грузії у травні 2021 року разом із відповіддю грузинської влади.
16.06.2022 опублікував звіт про свій спеціальний візит до Грузії у травні 2021 року разом із відповіддю грузинської влади.
Continue ReadingВізит ЄКЗК до закладів несвободи Косово
23.09.2021 ЄКЗК опублікував звіт про свій візит до Косово, що мав місце з 6 по 16 жовтня 2020 року разом з United Nations Interim Administration Mission in Kosovo (UNMIK). Під час візиту делегація вивчила поводження та умови перебування осіб, які утримуються у кількох поліцейських установах та пенітенціарних закладах, а також поводження, умови проживання та правові гарантії, які пропонуються пацієнтам психіатричних закладів та закладів психіатричної експертизи, а також мешканцям установ соціальної допомоги.У зв’язку з цим ЄКЗК переглянув заходи, вжиті відповідними органами щодо виконання рекомендацій, зроблених Комітетом після попереднього візиту, здійсненого у 2015 році.
Continue ReadingНедоліки розслідування заяви про жорстоке поводження у відділенні поліції: порушення процесуального аспекту, відсутність порушення матеріального аспекту («Stevan Petrović v. Serbia», applications №№ 6097/16 and 28999/19, judgment 20.04.2021)
Справа «Stevan Petrović v. Serbia» (applications №№ 6097/16 and 28999/19, judgment 20.04.2021) багато у чому є типовою для практики ЄСПЛ щодо оцінки дотримання державою принципів ефективного розслідування заяв про жорстоке поводження.
Continue ReadingДискусія з питань протидії катуванням у прокуратурі АР Крим та м. Севастополя
26 серпня 2021 року мав нагоду провести цікаву та плідну розмову-дискусію-обговорення з першим заступником керівника про прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя паном Віталієм Секретарем, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва пані Іриною Барцицькою та високоповажним, шановним колективом прокуратури, з якої розпочинався мій трудовий шлях, і що становить предмет моєї особливої гордості.
Continue ReadingПеріодичний візит ЄКЗК до Естонії (2019)
29 липня 2021 року ЄКЗК оголосив, що у 2022 році серед країн, до яких Комітет планує здійснити періодичні візити, буде Естонія. Минулого разу ЄКЗК здійснював свій періодичний візит до Естонії з 27 вересня – 05 жовтня 2017 року. 19.11.2019, відповідно, Комітет опублікував звіт за результатами згаданого вище періодичного візиту до місць несвободи Естонії (ізолятори тимчасового тримання поліції, пенітенціарні установи та навчально-реабілітаційний центр для неповнолітніх).
Continue ReadingКатування у ХХІ столітті: висновки за шість років на посаді Спеціального доповідача ООН з питань запобігання катуванням
У статті, що пропонується нижче, Манфред Новак, професор міжнародного права та прав людини Віденського університету, директор Інституту прав людини Больцмана (м. Відень), колишній Спеціальний доповідач ООН з питань тортур подає свої думки щодо феномену катувань у ХХІ столітті та причин поширення цього феномену у сучасних умовах.
Continue Reading