Інше

Відкритий лист Бізнес-омбудсмену

Рівно два роки тому за наслідками констатації факту абсолютної дисфункціональності правоохоронних органів у сфері боротьби із рейдерством та корупцією я звернуся до Бізнес-омбудсмена із заявою про численні рейдерські атаки та подальше захоплення майна моїх клієнтів – ТОВ «Злагода», Стойкової Л.К. та Слободенюка С.А., які тривалий час потерпали від корупції та рейдерства.

Діючи на доручення потерпілих, я просив бізнес-омбудсмена розглянути це звернення з огляду на відсутність в Україні будь-яких ефективних національних засобів правового захисту щодо реагування навіть на вочевидь й найбільш брутальні прояви корупції та рейдерства.

Йшлося, передусім, про те, що з лютого 2017 р. Слободенюк С.А., Стойкова Л.К., інші фізичні особи, а також ТОВ «Злагода» упродовж декількох років поспіль стали жертвами регулярних озброєних злочинних нападів на приміщення, поля та зібраний врожай, що належали ТОВ «Злагода».

Так, було вчинено понад злочинних озброєних 30 нападів на майно Слободенюка С.А., Стойкової Л.К та ТОВ «Злагода». Було відкрито понад 30 кримінальних проваджень, в яких Слободенюк С.А., Стойкова Л.К., ТОВ «Злагода» та працівники ТОВ «Злагода» є потерпілими.

Кульмінацією рейдерської діяльності було злочинне захоплення судна ВИЛ-0224-К на підставі підроблених документів, зокрема на підставі так званого «Акту технічного нагляду судна» від 15.11.2015, підписаного у 2015-му році людиною, яка, як виявилося згодом, померла ще у 2007-му році.

Результатом діяльності Вашої команди та, зокрема, інспектора бізнес-омбудсмена Володимира Забудського стало рішення Ради бізнес-омбудсмена, в якому була надана незалежна правова оцінка ситуації щодо перереєстрації судна ВИЛ-0224-К на іншу особу під іншою назвою на підставі підробленого документа, а головне – за блискавичною процедурою – за 2 (!) години – від моменту подання документів (на той час) Укртрансбезпеки до видачі вже нових документів на судно.

Крім того, Радою бізнес-омбудсмена було надано важливі рекомендації щодо дотримання розумних строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях, відкритих за фактами захоплення майна потерпілих, які зберігають свою актуальність й понині.

Можна стверджувати, що рішення Ради бізнес-омбудсмена є дороговказом для слідчих та прокурорів при розслідуванні фактів рейдерського захоплення майна ТОВ «Злагода» та інших потерпілих.

Як це не дивно звучить, проте з огляду на якість роботи та результати команда Бізнес-омбудсмена продемонструвала не лише високу ефективність, проте й приклад, як мають працювати слідчі та прокурори в Україні при розслідування фактів рейдерства та корупції на місцях.

Тому від імені та на доручення потерпілих висловлюю Вам та Вашій команді велику подяку за Вашу роботу та високі результати, які повертають чесним громадянам та сумлінним платникам податків в Україні віру у справедливість.

Бажаю Вам та Вашій команді великих успіхів та великих досягнень у Вашій шляхетній справі!

З великою повагою,

представник Слободенюка С.А., ТОВ «Злагода» та Стойкової Л.К.

адвокат Дмитро Ягунов