Інше

Тюрми на продаж: куди підуть вилучені гроші та як це вплине на безпеку суспільства?

Дякую Українське радіо та Oleksandr Piddubnyy за запрошення.

Звичайно, що за 15 хвилин важко провести повну дискусію, проте основні моменти було окреслено.
Наскільки я зрозумів Міністра, продаж пенітенціарних установ відбуватиметься за відсутності будь-яких економічних розрахунків та прогнозів, проте за 8 років в Україні буде збудовано новий слідчий ізолятор виключно на гроші, виручені від продажу законсервованих установ.
Водночас, на жаль, Міністру, як зрозумів, нічого не відомо про величезну чергу «іноземних інвесторів», які свого часу за каденції Павла Петренка та Наталії Севастьянової вишукувалися біля офісу МЮ, щоб взяти участь в інвестиційних проектах із побудови нового слідчого ізолятору саме на місці Ірпінського виправного центру, який чинний Міністр першим виставив на продаж.

https://kvs.gov.ua/new/note/4539/

https://kvs.gov.ua/new/note/4544/

На жаль, економічні прибутки ніяк на кореспондують показникам злочинності (краще сказати, що Міністерство останні не цікавлять). Як на мене, Міністерство юстиції України, оголошуючи «велику приватизацію» має у співпраці з МВС та Національною поліцією надати науково-експертний прогноз щодо кількості ув’язнених в Україні (як в абсолютних цифрах, так і за incarceration rate) у найближчому майбутньому, враховуючи показники злочинності, щоб довести суспільству, що така кількість установ Україні дійсно не буде потрібно.

Особисто вважаю, що «Великий розпродаж» – це дуже ризикована ініціатива, причому для усіх сторін, яка братимуть участь у ній. Повторюсь: сьогодні українська пенітенціарна система потребує не прихованих безпланових ініціатив, а глибокої ревізії української в’язниці.
Що ж до «Великого розпродажу», то, звичайно, ідея заслуговує на увагу. Проте за умови, що в законі буде чітко прописано, що кожна гривня, виручена з продажу, піде виключно будівництво саме нового слідчого ізолятору.
З іншого боку, давайте собі уявимо. Міністерство оборони, намагаючись збудувати щось нове, продає половину своїх об’єктів. Або ж Служба безпеки продає свої об’єкти. Звучить щонайменше дивно…
Ще Олександр Солженіцин застерігав від того, щоб переводити в’язницю на самоокупність. Між тим МЮ України хоче від української пенітенціарногї системи саме самоокупності. Ніхто не інформував МЮ, що в’язниця повинна функціонувати за рахунок бюджету?
Тому переконаний у тому, що пенітенціарна система – це не той випадок, коли застосовується принцип «щоб щось купити, треба щось продати». В цьому випадку скоріше навпаки.
Поки ми маємо лише вже традиційні для МЮ України слайди.

http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=93928