Events, Human Rights, Migration, Papers

Alert 2021! Report on conflicts, human rights and peacebuilding

Alert 2021! Report on conflicts, human rights and peacebuilding – це щорічний звіт, що аналізує стан світу з точки зору конфліктів та побудови миру за трьома основними осями: збройні конфлікти, напруженість, стать та мир і безпека.

Деякі з найбільш актуальних висновків Доповіді наведено нижче:

Упродовж 2020 року мали місце 34 збройні конфлікти, таке саме число, як і попереднього року. Більшість зі збройних конфліктів мали місце в Африці (15) та Азії (9), на Близькому Сході (6), Європа (3) та Америці (1).

У 2020 році сталося нових випадки: Ефіопія (Тиграй) та Вірменія-Азербайджан (Нагірний Карабах).

У 2020 році наслідки зіткнень між різними озброєними формуваннями та використання насильства проти цивільного населення були поглиблені пандемією COVID-19, яка ще більше загострила хиткість і відсутність захисту мирного населення, яке постраждало від збройних конфліктів. Такі приклади як Сирія та Ємен особливо підкреслили додатковий тягар пандемії на системи охорони здоров’я, які у багатьох випадках були майже знищені упродовж років насильства.

Щорічний звіт УВКБ ООН, опублікований у червні 2020 року, підтвердив тенденцію зростання вимушеного переміщення населення в останнє десятиліття: наприкінці 2019 року було 79,5 млн. примусово переміщених осіб, як порівняти з 70,8 мільйонами, зафіксованими на кінець 2020 року

У період між 2010 і 2019 роками щонайменше 100 млн. людей у ​​світі були примусово переміщені з місця їхнього проживання, і більшість з них не досягли вирішення проблеми щодо їх ситуації.

48% біженців були жінками.