Human Rights, Investigation of ill-treatment, Migration, Presentations, Torture prevention

Нова спільна заява про стандарти ефективних засобів правового захисту на кордонах Європи для мігрантів, шукачів притулку та біженців

09.07.2021  Рада Європи та Агентство ЄС з фундаментальних прав (the EU Agency for Fundamental Rights) оприлюднили спільну заяву під назвою «Європейські стандарти щодо засобів правового захисту, механізмів подання скарг та ефективних розслідувань на кордонах».

Прагнучи об’єднати зусилля у захисті прав людини на європейських кордонах, у новій заяві викладені відповідні стандарти, що випливають як з Європейської конвенції з прав людини, так і із законодавства ЄС, за допомогою яких мігранти, шукачі притулку та біженці можуть отримати доступ до ефективних засобів правового захисту на національному рівні.

Заява містить детальну інформацію про механізми подання скарг та обов’язок проводити розслідування щодо стверджуваних порушень прав людини на європейських кордонах.

Відповідно до ст. 1 Конвенції про захист прав людини, кожен, хто перебуває під юрисдикцією 47 держав-членів Ради Європи, користується захистом Конвенції.

Відповідно, держави зобов’язані створити спеціальні механізми для подання адміністративних та судових скарг, за допомогою яких мігранти, шукачі притулку та біженці можуть подавати заяви про порушення прав на кордонах та отримувати доступ до ефективних розслідувань.