Afghanistan, Human Rights, PACE, Torture prevention, Політика протидії тортурам

Президент ПАРЄ: міжнародна спільнота повинна вимагати дотримання прав людини і негайного припинення насильства в Афганістані

«Весь світ із глибоким занепокоєнням і сумом спостерігає за подіями, що розгортаються в Афганістані. Міжнародне співтовариство повинне залишатися єдиним і зберігати твердість у вимаганні негайно припинити насильство та дотримуватися прав людини, як у поточній ситуації, так і тоді, коли система управління країною буде відновлена. Постійна участь багатосторонніх інститутів в Афганістані має вирішальне значення для моніторингу розвитку подій, надання допомоги населенню та створення спільного фронту для вирішення проблем у майбутньому», – заявив сьогодні Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Рік Дамс (ПАРЄ).

«Протягом останніх двадцяти років багато держав-членів Ради Європи вкладали фінансові та людські ресурси для підтримки розвитку демократії, дотримання прав людини і верховенства права на благо афганського народу. Ці зусилля були спрямовані, в тому числі, на захист жінок і дівчаток, дітей і меншин, які сьогодні особливо піддаються ризику порушення прав людини поряд з тими, хто працює з міжнародною спільнотою.

Держави-члени Ради Європи повинні діяти відповідально та послідовно, щоб не допустити відступу назад у порівнянні з досягнутим на сьогоднішній день прогресом у цих сферах.

У сфері прав жінок, зокрема, доступу до освіти, роботи, правосуддя, захисту від гендерно-зумовленого насильства, включаючи окремі його найбільш жахливі форми, право на участь в суспільно-політичному житті країни – це досягнення, які не можуть бути поставлені під сумнів. Крім того, державам-членам Ради Європи слід надати цивільним особам, які рятуються втечею з Афганістану, доступ на свою територію та забезпечити неухильне дотримання щодо них принципу невиселення, як нагадав Верховний комісар ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Члени національних парламентів відіграють особливу роль у забезпеченні підзвітності урядів за те, як вони реагують на цю гуманітарну катастрофу та катастрофу к сфері прав людини, що розгортається».