Crime prevention, Crime statistics, Events, Papers, Police, Policing, Social Control, States, Ukraine

Окремі аспекти злочинності осіб у віці від 60-ти років

Якщо задатися питанням, які злочини найчастіше вчиняють особи у віці від 60-ти років, на думку може спадати все що завгодно, мовляв, наприклад, злочини проти власності і так інше.

Але якщо оперувати відносними показниками та поставити питання: яку частку посідають особи у віці від 60-ти років у відповідних групах осіб, які вчинили злочини, передбачені відповідними розділами КК України, то на першому місці будуть стояти, як не дивно, злочини проти національної безпеки та воєнні злочині.

На малюнку нижче – відсоток осіб у віці від 60-ти років у загальній групі осіб, які вчинили ті або інші злочини. І як раз у групі осіб, які вчинили злочини проти власності, особи у віці від 60-ти років, займають найменшу частку.

Малюнок говорить сам за себе без слів, і це – приклад, коли кримінологія межує з політичною наукою, соціологією та кримінальним правом саме через призму цивілізаційного вибору нашого суспільства: назад до радянського рабства, куди нас намагається затягнути Московія, або вперед до демократії та свободи.