CPT Reports, Events, Human Rights, Monaco, Torture prevention

Звіт ЄКЗК про стан місць несвободи Монако

18.05.2021 ЄКЗК оприлюднив свій звіт щодо положення осіб, позбавлених волі, у місцях несвободи Князівства Монако.

ЄКЗК не отримав жодних звинувачень у жорстокому поводженні, і багато осіб, позбавлених волі, засвідчили, що представники органів правопорядку, працівники в’язниць та медичних закладів поводяться з ними з належною повагою.

У цілому, у доповіді зазначається, що у місцях несвободи Князівства Монако дотримано основні гарантії проти жорстокого поводження під вартою (зокрема, право бути поінформованим про свої права, повідомляти третю сторону, мати доступ до адвоката та лікаря) та цей матеріальні умови відповідних камер у місцях несвободи були задовільні.

Водночас ЄКЗК висловився з приводу незадовільних матеріальних умов камер очікування у судах та закликав владу припинити використання камер, які мають площу менше 1 м², які занадто малі, щоб утримувати людини відповідно до стандартів ЄКЗК, та побудувати більш просторі.

ЄКЗК також рекомендує перевести слідчий ізолятор до більш відповідного місця через обмежений доступ до природного освітлення, постійні проблеми вогкості та відсутність відкритого простору. Заклад пропонував режим відкритих дверей протягом дня, але кількість видів діяльності чи робочих місць залишалося занадто обмеженим; тому ЄКЗК рекомендував покращити цю ситуацію та скасувати так званий режим «нульової толерантності» через його безрозбірливий обмежувальний характер.

Щодо закритих психіатричних відділень, то умови були такими, що відповідають стандартам ЄКЗК, проте водночас ЄКЗК рекомендував покращити ситуацію щодо тривалої госпіталізації та лікування неповнолітніх та затриманих пацієнтів, які потребують психіатричної допомоги. Процедура примусової госпіталізації, в цілому, відповідає необхідним заходам для запобігання можливим зловживанням.

Відповідний звіт ЄКЗК ґрунтується на візиті, проведеному у вересні 2020 року, під час якого ЄКЗК відвідав усі місця позбавлення волі у Князівстві Монако (Центральне управління громадської безпеки, камери очікування в суді, слідчий ізолятор Монако та лікарня принцеси Грейс).

Звіт та відповідь були оприлюднені в рамках процедури автоматичного опублікування.

Executive summary

Report

Response