CPT Reports, Events, Greece, Human Rights, Investigation of ill-treatment, Police custody, Reports, States, Torture prevention, Політика протидії тортурам

The CPT report on prisons in Greece

ЄКЗК опублікував сьогодні звіт про свій спеціальний візит до Греції, який відбувся з 22 листопада по 1 грудня 2021 року, разом із відповіддю грецької влади.

Основною метою візиту було дослідження умов поводження з ув’язненими та аналіз прогресу, досягнутого владою Греції у виконанні рекомендацій Комітету, наданих за останні 10 років щодо перенаселеності та неналежних умов ув’язнених, насильства між ув’язненими, серйозної нестачі персоналу та неналежного надання медичної допомоги.

З цією метою у звіті описуються критичні висновки під час візитів до чоловічої в’язниці Korydallos, найбільшого слідчого закладу в країні, і в’язниці Nigrita, а також в’язниць на островах Хіос, Корфу та Кос.

Korydallos Prison

ЄКЗК робить висновок, що занадто багато в’язнів у Греції продовжують утримуватися в умовах, які є образою їхньої людської гідності.

Комітет закликає грецьку владу забезпечити, щоб в’язниці перейшли від спрощеного утримання осіб у переповнених, небезпечних і поганих умовах без цілеспрямованої діяльності до місць, які пропонують гідні умови життя та готують людей до реінтеграції назад у суспільство після їх звільнення.

Крім того, грецькій владі необхідно інвестувати у достатню кількість компетентного персоналу для управління в’язницями та надання необхідної підтримки особам, які утримуються у стані несвободи.

ЄКЗК виявив, що лікування пацієнтів у в’язничному медичному центрі Корідаллос покращилося в першу чергу завдяки меншій кількості пацієнтів і більшій кількості персоналу.

З іншого боку, під час цільового візиту до тюремної психіатричної лікарні Корідаллос було виявлено установу, яка була настільки занедбаною, що не могла забезпечити належну допомогу своїм пацієнтам.

У доповіді також критикується спосіб проведення розтину трупів і відсутність ретельних розслідувань смертей у місцях позбавлення волі.

Крім того, хоча у звіті відзначається певний прогрес у поводженні з особами, які утримуються в Афінському центрі передачі ув’язнених. Зазначається, що ЄКЗК знову критично ставиться до умов, у яких ув’язнених перевозить по країні поліція Греції.

У своїй відповіді влада Греції надає інформацію про заходи, вжиті для виконання рекомендацій, викладених у звіті ЄКЗК. Зокрема, наразі розробляється переглянутий Стратегічний план пенітенціарної системи з урахуванням пропозицій ЄКЗК.

List of Greek prisons

Greece on the World Prison Brief

Greece_Report

Greece_Repsonce