Events, Torture prevention, Victim Support

Уряди повинні захищати тих, хто допомагає жертвам катувань

Жертви катувань мають право на реабілітацію, і тим, хто допомагає їм у цьому процесі, має бути дозволено виконувати свою роботу без репресій та тиску. Реабілітація включає адекватне медичне психологічне, соціальне та інше відповідне спеціалізоване лікування.

«Люди, які пережили застосування катувань та їх довгострокові наслідки, мають право на справедливу та адекватну компенсацію, включаючи максимально повну реабілітацію», – вказують експерти. «Конвенція проти катувань передбачає ці засоби правового захисту для присудження справедливої ​​та адекватної компенсації за кричущі порушення прав людини та відновлення гідності».

«Особливо важливо, щоб уряди поважали і відстоювали право на відшкодування», – вказують експерти. «Вони повинні звернути особливу увагу на те, щоб медичні та інші фахівці, які беруть участь у лікуванні жертв катувань, а також організації громадянського суспільства та правозахисники могли виконувати життєво важливу роботу з документування катувань та підтримки реабілітації жертв, безперешкодно, без обмежень і репресій».

Рівень репресій проти організацій громадянського суспільства залишається високим, в той час як катівники дуже часто користуються безкарністю. За словами експертів, уряди не тільки заперечують, що вони застосовують катування, вони відмовляються переслідувати злочинців та застосовують залякування та репресії проти організацій громадянського суспільства, правозахисників, викривачів та журналістів.

У 2012 році експерти ООН попереджали, що жертви тортур зазнають репресій за подання скарг чи співпрацю з ООН: «З тих пір тенденція повідомлень про репресії та жорстокість щодо окремих осіб та груп спеціально за взаємодію з ООН зросла».

Женева, 24 червня 2021 року

Джерело