Penitentiary Inspections, Prison and Probation Reform

Ще один короткий пост щодо реформи

liniya.png.pagespeed.ce.OyVcEI8YAR16.09.2016 року у приміщенні Міністерства юстиції відбувся конкурс на посаду керівника відділу пенітенціарних інспекцій. Назва цієї посади була Мінюстом сформульована не зовсім коректно, але то не є принциповим. В подальшому виправлять, гадаю.

У конкурсі брали участь п’ять осіб. Усі співробітники пенітенціарної служби. Щоб бути максимально об’єктивним, скажу лише те, що за результатами конкурсу одну особу можна було оцінити на «5», другу – на «4». Решта учасників посіла однаково низьке місце з умовною оцінкою десь між «0» та «1».

Комісія вирішила обрати одного з цього «переможного» тріумвірату.

Можливо, члени комісії є знаними фахівцями з відбору персоналу та психологами, проте характер відповідей окремих осіб на питання з приводу діяльності інспекцій вказував на нульову підготовку до конкурсу та тотальне незнання напрямку роботи, на який вони претендували.

Внаслідок цього скандалу Міністерство юстиції скасувало результати конкурсу, щоб уникнути ще більшого скандалу.

Проте це навряд можна вважати перемогою.

Буде новий конкурс, де ті ж самі члени конкурсної комісії з ще більшою «наполегливістю» та «завзятістю» будуть ще більш «об’єктивно» оцінювати людей з метою їх відсіювання, навіть якщо вони справді хочуть щось змінити.

Вся правда про характер діяльності конкурсної комісії стала надбанням громадськості лише після останнього конкурсу на посади в пенітенціарні департаменти Міністерства юстиції. Як і на підставі яких якостей здійснювався відбір на попередні конкурси є великою загадкою з тонким (а можливо й не дуже тонким) присмаком корупції. Мушу лише сказати, що до попередніх конкурсів також є багато запитань.

Те, що мало місце під час останнього конкурсу, дає підстави говорити про ще більшу небезпеку для пенітенціарної реформи.

Пані та панове, годі вже з трибун розказувати страшилки про «корумпованих катів-пенітенціаріїв» або про «фантастичні успіхи пробації». Реформа вимагає від вас професіоналізму та конкретики, чесності та прозорості, відкритості та підзвітності.

Ви занурили цю реформу до болота непрофесійності.

Ви зробили цю сферу закритою та таємною, взявши на себе відповідальність, обсяги якої ви напевне ще не зрозуміли.

Не варто гратися у реформи. Реформи треба впроваджувати.

Дмитро Ягунов
громадянин України