Human Rights, Penitentiary Inspections, Prison and Probation Reform, Torture prevention

Будівництво нових в’язниць: деякі нотатки

Усі реформи, пов’язані з намаганням подати поодинокі факти як відображення усієї системи, приречені на невдачу.

Допоки Міністерство юстиції України не надасть чіткої цілісної картини що взагалі відбувається у пенітенціарній системі, в ній будуть панувати корупція, злочинність, порушенням прав людини, тортури.

Потрібне узагальнення та відображення усіх показників пенітенціарної системи до реформи, під час реформування (2015 – 2020) та після реформування.

Потрібен рентген усієї пенітенціарної системи з встановленням усіх кримінологічно значущих показників та індикаторів системи щонайменше за останні 6 – 7 років.

Потрібен повний аудит системи та оприлюднення усіх даних за усіма напрямками пенітенціарної системи.

Потрібне постійне динамічне відображення усіх показників пенітенціарної системи, яке має подаватися Міністерством юстиції кожного місяця з усіма статистичними показниками.

Звичайно, це буде дуже неприємно для самої системи, проте лише ціною такої політичної волі може бути забезпечене дійсне реформування пенітенціарної системи.

Відсутність чи наявність політичної волі на підготовку та публікацію відповідної доповіді Міністра юстиції буде лакмусовим папірцем для визначення спроможності досягати тих «стандартів», легенди про які не зникають з промов високопосадовців.

P.S. Коротко про ціни на сучасні вязниці – за посиланнями: