Crime rates, Crime rates in Ukraine, Crime statistics, Prison and Probation Reform, Reports, States, Ukraine, Україна

Статистика втеч з пенітенціарних установ (ст. 393 КК України, 10 місяців 2022 року)

Дослідження статистики злочинності за десять місяців 2022 року наводить на деякі думки. Те, що війна вкрай негативно вплинула на пенітенціарну систему України та на стан дотримання прав та свобод людини у пенітенціарній системі, є безсумнівним. Проте так само війна негативно вплинуло на стан безпеки у пенітенціарній системі.

Враховуючи відсутність офіційної статистики від пенітенціарного відомства, за основу можна взяти статистику вчинення злочину, передбаченого ст. 393 КК України («Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти»).

Так от, цікавим є те, що упродовж періоду 2013 – 2021 рр. співвідношення між усіма кримінальними провадженнями за ст. 393 КК та кримінальними провадженнями з підозрами за ст. 393 КК становило 1,23.

Іншими словами, злочин був мінімально латентним та здебільшого розкривався з ухваленням подальших процесуальних рішень.

Проте аналогічний показник воєнного часу становить 2,33.

Тобто, фактично лише кожна друга втеча або спроба втечі розкривається.

На додаток можна зазначити, що за 10 місяців 2022 року кількість злочинів цієї категорії значно перевищило показник 2020 року та майже досягло показника 2021 року.

Короткий висновок: пенітенціарна система у майбутньому зустрінеться з потребою докорінної перебудови системи безпеки та організації наново оперативної роботи у пенітенціарних установах.