Корупція у в’язницях: посібник для моніторів місць несвободи


Корупція у в’язницях нерозривно пов’язана з практиками катування та неналежного поводження, на що неодноразово  у відповідних доповідях зверталася увага ЄКЗК:

Комітет знову закликає владу продовжувати зусилля з боротьби з явищем корупції у в’язницях[1].

Тюремному персоналу та державним службовцям, пов’язаним з пенітенціарною системою, слід чітко повідомити, що намагання отримати неправомірну вигоду від ув’язнених або їхніх родичів є незаконним та суворо каратиметься; це повідомлення слід повторювати у відповідній формі через відповідні проміжки часу[2].

Комітет був би вдячний за інформацію про заходи, які застосовуються для боротьби з корупцією у в’язницях, включаючи подробиці будь-яких заходів захисту викривачів[3].

Особливу увагу слід звернути на потенційну причетність персоналу пенітенціарних установ до контрабанди заборонених предметів до в’язниці та нелегальної торгівлі у в’язниці. У зв’язку з цим можна також розглянути можливість заміни готівкових платежів у в’язницях запровадженням внутрішніх «банківських» рахунків для ув’язнених та електронних платежів[4].


[1] Report on the periodic visit to Bulgaria carried out by the CPT from 1 to 13 October 2021, Para 68, P. 39; Report on the visit to Armenia carried out by the CPT from 2 to 12 December 2019, Para 58, P. 35.

[2] Report on the periodic visit to Bulgaria carried out by the CPT from 1 to 13 October 2021, Para 68, P. 39; Report on the visit to Armenia carried out by the CPT from 2 to 12 December 2019, Para 58, P. 35.

[3] Report on the visit to Romania carried out by the CPT from 7 to 19 February 2018, Para 128, P. 76.

[4] Report on the visit to Slovenia carried out by the CPT from 28 March to 4 April 2017, Para 37, P. 20.



Поділіться цим вмістом:

Ви, мабуть, пропустили